5-й клас. Від адаптації – до успіху!

Переступаючи поріг школи, дитина адаптується: до дітей, до вчителів, до уроків, до нового режиму дня. Одним зі складних адаптаційних періодів є навчання у 5-му класі.

Здається, тільки-но діти і батьки адаптувалися в початковій школі, як необхідно переходити до п’ятого класу, до середньої школи. Для учнів 5-го класу багато що стає новим: нові вчителі, нові предмети, форми навчання, навіть однокласники. Звичайно ж, є діти, які легко й вільно вливаються в шкільну систему вимог, а є діти, які відчувають потребу в допомозі вчителів, батьків, психолога. Тому у Молодійській ЗОШ І-ІІІ ступенів  було проведено батьківські збори  щодо адаптації п’ятикласників у середній ланці на тему: «5-й клас. Від адаптації – до успіху!»

Батьківські збори  розпочали класні керівники 5-х класів Куцак О. А. та Громик І. М. з міні-лекції «Соціально-психологічні умови розвитку молодших підлітків». Демонструючи презентацію, з’ясували принципи адаптації, труднощі, недоліки та звернули увагу на умови успішної адаптації.

Успішному проведенню батьківських зборів, передувала клопітка праця психолога, класних керівників та вчителів-педметників:

• Вивчення мотивації учнів до навчання в школі за методикою О.Ануфрієва та С.Костроміної.
  • Ставлення 5-тикласників до навчальних предметів (опитувальник).
  • Проведено контрольні роботи на повторення матеріалу 4-го класу з української мови та математики.
  • Класні керівники зробили порівняльний аналіз успішності з предметів (4 і 5-ті класи).

Соціальним педагогом школи Куцак Т. Л. провелося анкетування, яке дало змогу детально ознайомитися із п’ятикласниками, визначити рівень адаптації до навчання у середній ланці.  Класні керівники з’ясували плюси і мінуси адаптації, дали повну характеристику своїм класам.

Спілкування з батьками 5-тикласників за круглим столом з питання «5-й клас. Від адаптації – до успіху!» проходило в теплій атмосфері. Слід підкреслити, що  успішній адаптації учнів 5-х класів до навчання в основній школі сприятимуть цілеспрямована координація дій учителів та батьків.

Для учня і для учнівського колективу перехід у п'ятий клас може стати початком нового життя, нових успіхів, розкриттям нових граней характеру, власних здібностей, прихованих ресурсів. Тож бажаємо нашим п’ятикласникам гідно нести своє звання, крокувати до олімпу!

Класні керівники 5-х класів Куцак О. А., Громик І. М.

Категорія: Новини нашої школи | Додав: Molodia (09.11.2016)
Переглядів: 616 | Рейтинг: 5.0/1