5-й клас. Від адаптації – до успіху!

25 жовтня у Молодійській ЗОШ І-ІІІ ступенів класним керівником 5-А класу

Куцак Т.Л. були проведені батьківські збори на тему: «5-й клас. Від адаптації – до успіху!»

У процесі навчання у школі дитина проходить через ті чи інші кризові етапи, кожний із яких має свою специфіку, свої проблеми, що потребують особливої уваги педагогів, батьків та психологічної служби навчального закладу. Одним із цих етапів є перехід учнів початкової школи у середню.

П’ятий клас – кінець дитинства, період, що безпосередньо передує підлітковому. У цей час діти відкриті і довірливо ставляться до дорослих, визнають їх авторитет, чекають від учителів, батьків та інших дорослих допомоги і підтримки. Це відкриває великі можливості для виховних впливів.

Адаптація дитини до навчання у середній ланці школи відбувається не одразу. Це досить довгий процес, пов’язаний зі значними проблемами як об’єктивного, так і суб’єктивного характеру.

Переступаючи поріг школи, дитина адаптується: до дітей, до вчителів, до уроків, до нового режиму дня.

Батьківські збори розпочала класний керівник з міні-лекції: «Соціально-психологічні умови розвитку молодших підлітків». Демонструючи презентацію, з’ясувала принципи адаптації, труднощі, недоліки та звернула увагу на умови успішної адаптації. Соціальний педагог провела анкетування, яке дало змогу детально ознайомитися із п’ятикласниками, визначити рівень адаптації до навчання у середній ланці.

Презентувала батькам знятий відеоролик про враження дітей від 5-го класу.

Спілкування з батьками за круглим столом проходило в теплій атмосфері. Слід підкреслити, що успішній адаптації учнів до навчання в основній школі сприятимуть цілеспрямована координація дій учителів та батьків.

Для учня і для учнівського колективу перехід у п'ятий клас може стати початком нового життя, нових успіхів, розкриттям нових граней характеру, власних здібностей, прихованих ресурсів. Бажаємо нашим п’ятикласникам гідно нести своє звання, крокувати до олімпу!

Категорія: Новини нашої школи | Додав: Molodia (25.10.2019)
Переглядів: 369 | Рейтинг: 0.0/0