Акція 16 днів проти насилля

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати: 25 листопада ‒ Міжнародний день боротьби із насильством щодо жінок, 1 грудня ‒ Всесвітній день боротьби зі СНІДом, 2 грудня ‒ Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня ‒ Міжнародний день людей з обмеженими можливостями, 5 грудня ‒ Міжнародний день волонтера, 6 грудня ‒ вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі, 9 грудня ‒ Міжнародний день боротьби з корупцією, 10 грудня ‒ Міжнародний день прав людини.
   Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Відповідно до листа інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області  від 10.11.2021 № 01-09/687 «Щодо проведення у закладах освіти тематичних заходів в рамках Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» в нашій школі практичним психологом  Суслик М.В. та соціальним педагогом Куцак Т.Л. були проведені різноманітні заходи: оформлення інформаційної дошки, виставка малюнків «Щаслива сім’я без насильства», перегляд відеороликів, виготовлення та розповсюдження буклетів «Насильство та протидія йому», акція «Наші долоньки не для биття». Розповіли учням про види домашнього насильства: фізичне; психологічне; економічне; сексуальне. Також розповіли про те, що потрібно робити у випадку насильства у сім’ї; куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства у сім’ї та як зберегти себе від насильства. Присутні переглянули відео-ролик «У чому причина насилля серед дітей», що змусило учнів задуматися над власною поведінкою та поведінкою товаришів у суспільстві.
   1 грудня весь світ відзначав Всесвітній день боротьби зі СНІДом, тому шкільна родина долучилася до важливої Всесвітньої проблеми. Учнями 7-8 класів проведено флешмоб.
Щороку 3 грудня Україна, як і весь світ, відзначає Міжнародний день людей з обмеженими можливостями. Цим прогресивне людство засвідчує , що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги. Що для них мають бути створені такі умови, які дадуть змогу відчувати себе рівними серед рівних. Адже саме ставлення до інвалідів визначає ступінь цивілізованості суспільства. Учні нашої школи також долучилися до відзначення цієї важливої дати.
Упродовж усього періоду Акції в Молодійській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося чимало заходів, спрямованих на запобігання та протидію насильству. Зважаючи на вікові особливості, заходи були поділені на вікові категорії.

У початкових класах було проведено: виховні години присвячені даній темі, бесіда на тему «Права та обов’язки дітей», усний журнал «Конвенція ООН про права дитини», арт-терапевтичні вправи «Наші долоньки не для биття» та «Усі ми різні, але рівні».

У середніх класах було проведено: перегляд відеоролику «Розкажи дорослому, якому довіряєш», виховна година «Віл/СНІД – чума ХХІ століття», анкетування з метою діагностики обізнаності учнів про насильство, конкурс малюнків «Світ без насильства очима дітей».

У старших класах проводилося анкетування «Моя обізнаність про ВІЛ/СНІД», виготовлялися інформаційні буклети на тему: «Насильство та протидія йому», перегляд онлайн уроку «Знаю права змінюю світ».

Також були проведення загальні заходи для усіх учасників освітнього процесу: трансляція відеоролика «Різні, але рівні: бережи різноманіття», перегляд освітнього серіалу «Про кібербулінг для підлітків», перегляд відеоролику «Почни говорити».

Прикро, що дедалі частіше є прояви насилля у сім’ях. А саме сімейне спілкування – запорука доброго настрою та душевного спокою. І ніде не ранять так боляче, як вдома.

Продовжуючи тему насильства з батьками учнів усіх класів було проведено ряд заходів: відеоконференція «Захист дітей», перегляд відеоролику «Сексуальний шантаж», перегляд відеоматеріалу «Секстинг», «Секс-чатинг», «Грумінг», заняття проведені класними керівниками «Зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти».
   Педагогами школи був проведений вебінар щодо протидії людьми. Проведені заходи привернули увагу учнів та батьків до проблем насильства в дитячих та учнівських колективах та протидії насильства у сім’ї. Також вони були спрямовані на формування учнівської свідомості та терпимого ставлення до насильства.
   Діти - майбутнє нашої країни. Якщо вони живуть здоровим життям зараз, то майбутнє України буде багатообіцяючим.

Категорія: Новини нашої школи | Додав: Molodia (15.12.2021)
Переглядів: 293 | Рейтинг: 0.0/0