«Дім без книги – день без сонця»

«Школа стає справжнім осередком культури лиш тоді, коли в ній панують чотири культи: культ Батьківщини, культ людини, культ книжки та культ рідного слова».

В. Сухомлинський

Великий педагог підкреслював: «У дитинстві починається тривалий процес пізнання і розумом, і серцем – тих моральних цінностей, що лежать в основі моралі: безмежної любові до Батьківщини, готовності віддати життя за її щастя, велич, могутність, непримиренність до ворогів Вітчизни». Виховувати особистість з активною громадською позицією – завдання не з легких. В. Сухомлинський пропонував розпочинати виховувати громадянина з дитинства, адже це найважливіший період людського життя.

В сучасних умовах важко переоцінити роль шкільної бібліотеки у формуванні громадянської та національної самосвідомості учнів, любові до рідної землі, готовності до праці в ім’я України, передачі молодому поколінню надбань нашого народу, багатств духовної культури, формуванні духовно розвинених, фізично й морально здорових громадян України.

Одним із пріоритетних напрямів роботи у Молодійській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів є виховання громадянина, яке спрямоване передусім на розвиток патріотизму – любові до свого народу, до України. Ми спрямували свою роботу на поєднання формування національної самосвідомості учнів школи, вміння школярів убирати в себе віру в духовні сили своєї нації, її майбутнє; волю до праці на користь народу; вміння осмислювати моральні та культурні цінності; історію, звичаї, обряди, символіку; систему вчинків, які мотивуються любов’ю, вірою, волею, осмислення відповідальності перед своєю нацією.

Шкільна бібліотека є координаційним центром із питань формування національної та громадянської самосвідомості особистості. З цією метою була розроблена тематика проведення заходу для учнів 5-их класів, до Всеукраїнського дня бібліотек – «Літературний ланцюжок».

Книга – це мудрість поколінь минулих. Книга – це друг і порадник сьогодні. Вона зберігає у собі красу рідного слова, чарівність мови.

Книга – це велике диво, створене людиною.

Сила книги безмежна. Протягом усього життя ми звертаємось до книги. Книга – мудрий друг, справжній маг.

Категорія: Новини нашої школи | Додав: Molodia (01.10.2015)
Переглядів: 675 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
1 Вадим Бойчук