Книгоманія – 2020

«Книгоманія – 2020»

Традиційно у  Молодійській шкільній бібліотеці, проходив І етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія — 2020», в якому брали участь учні 6  — 7 класів.

Метою конкурсу є популяризація культури читання серед дітей; виховання нового покоління: успішних молодих людей з розвинутими комунікативними навичками, критичним мисленням, соціалізованих та само реалізованих завдяки читанню, які прагнуть самим розвиватися та покращувати суспільство.

Основна ідея "Книгоманії" – популяризація читання. Цей конкурс дає можливість його учасникам здобути перемогу не завдяки особливим талантам і здібностям, а тільки завдяки систематичному читанню.

Кажуть, сучасних дітей уже неможливо зацікавити книжкою, а на свій день народження кожна сучасна дитина хоче отримати в подарунок лише нові комп’ютерні ігри та «наворочені» гаджети...

Конкурс традиційно проводиться для учнів 6 — 7 класів. Саме в цьому віці вони і втрачають інтерес до читання, громадська думка переконує дітей, що є веселіші і «крутіші» заняття.

Конкурс організований таким чином, щоб упродовж тривалого часу дитина регулярно читала, аналізувала прочитане, висловлювала свої думки, а також спілкувалася з іншими книгоманами свого села, району і всієї країни.

Змагання книгоманів – це змагання найактивніших та найзавзятіших читачів.  Школярі читали книжки з української чи зарубіжної літератури, що не входять до шкільної програми, вели свої читацькі щоденники, в яких записували враження від прочитаних книжок та свої відгуки.

Учасники конкурсу мали можливість переконатися в тому, що вони не самотні у своїх літературних уподобаннях та подискутувати про улюблені книжки.

У конкурсі брали участь діти, які люблять читати і залюбки ходять до бібліотеки. Під час заходу книгомани познайомились між собою, розповіли про себе та позмагалися читацькими вміннями. Виступи учасників підкорили всіх присутніх своєю відвертістю, емоційною подачею, різноманітністю обраних книжок за жанрами та авторами, вмінням коротко та влучно розповісти про книгу.

Конкурс став справжнім святом книги!

Книгомани підтвердили справедливість вислову: «Хто багато читає, той багато знає».

Читання вголос у рідній бібліотеці

Читання вголос – річ надзвичайно корисна. Воно стимулює розвиток мозку, наповнює словниковий запас дитини, розвиває дитячу увагу й уяву, залучає візуальне та слухове сприйняття, а також моторну активність (рухи губами). Під час читання вголос проявляється ефект автореференції – схильність людини краще запам'ятовувати інформацію. А голосні читання – це найкраща форма залучення дитини до книги. Аудіоказки та аудіокниги не замінять читання і живе спілкування, під час якого створюється гарний настрій, формується характер дитини, розвиваються розумові здібності. Завдяки читанню дитина починає аналізувати, що добре і що погано, наслідує головного героя.

Бібліотека приєдналась до читання вголос і подарувала своїм читачам свято слова.

Упродовж  дня до акції читання вголос приєднувалися читачі, які завітали до бібліотеки. Із книжкової добірки, що підготувала бібліотекар, кожен знайшов свою і зачитав улюблений вірш чи уривок.

День пройшов цікаво та творчо. І читачі, і бібліотекар  відчули радість і піднесення від спілкування з книгами та можливістю пізнавати ближче один одного. А головне, всі були мотивовані  до подальшого читання книжок.

Категорія: Новини нашої школи | Додав: Molodia (25.02.2020)
Переглядів: 388 | Рейтинг: 0.0/0