Майстер-клас з писанкарства

Писанка-вічна перлина нашого народу.

Свято Пасхи недалечко,

Люди звичай бережуть, -

Розмальовують яєчка,

Пишні пасочки печуть.

Ми сьогодні рано встали,

Різні фарби готували:

Із цибулі і кори,

З ягід квітів і трави.

Вихованці гуртка образотворчого мистецтва "Юний художник" під керівництвом досвіченого вчителя Простебі  Л. А. розписували писанки. Вихованці зробили перші кроки до розуміння символів писанок, застосували різні способи розпису воском місцевих орнаментів.

Писанкарство яскраво відображає всі сторони життя нашого народу – його історію, звичаї, вірування, естетичні уявлення, поетичне бачення світу та мрії про краще майбутнє. Наші предки вірили в те, що писанка приносить щастя, добро й захищає від усього злого.

Писанки — по-мистецькому розписані великодні яйця — належать до найкращих виробів українського народного мистецтва.

Сьогодні учні 8-их класів Молодійського ліцею разом із вчителем трудового навчання Іфтодій Оленою Лазарівною та класними керівниками Слухінською Яною Іванівною, Легун Анною Василівною та Ганзій Анжелою Дмитрівною організували та провели майстер-клас з писанкарства. Присутньою також була заступник директора з виховної роботи Мандрек Оксана Григорівна.

Писанкарі-початківці відповідально поставились до створення своїх виробів.   За допомогою цього майстер-класу учні   опанували ремесло писанкарства, навчилися поєднувати кольори, дізналися як створювати писанки вдома, а також отримали задоволення та натхнення.   У кожного вдався свій витвір з індивідуальним візерунком та відтінком. Більшість з них прийшли на такий майстер-клас вперше, але враження у всіх  незабутні

Категорія: Новини нашої школи | Додав: Molodia (02.05.2024)
Переглядів: 67 | Рейтинг: 5.0/1