Місячник шкільної бібліотеки

«Школа — не комора знань, а світоч розуму.

Усі діти не можуть мати однакові здібності.

І найважливіше завдання школи — виховання здібностей»

В. О. Сухомлинський

З 1 по 31 жовтня 2018 року проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. У 2018 році місячник присвячено видатному українському педагогу-гуманісту, вченому зі світовим ім’ям В. О. Сухомлинському з нагоди 100-річчя від дня його народження.

Гасло місячника:

Особливо гострою в сучасному світі є проблема творчого розвитку особистості. Кожна країна дбає про творчий потенціал всього суспільства і кожної людини зокрема. Саме цій меті підпорядкована діяльність Молодійського освітянського закладу, пріоритетним завданням якого є розвиток творчих обдарувань особистості, надання їй можливості проявляти свої нахили і здібності.

В. О. Сухомлинський приділяв велику увагу творчому розвитку кожної дитини, спираючись на загальнолюдські, громадянські цінності, дбав про забезпечення фізичного, морально-духовного, культурного формування особистості, виховання соціально-зрілого громадянина України.

І тут важлива роль належить школі, яка покликана формувати життєві компетентності учня, розвивати його як гармонійну особистість. Адже лише творчо мисляча людина здатна до самовдосконалення, широкого сприйняття світу, розв'язання будь-яких завдань.

Шкільна бібліотека, як обов'язковий структурний підрозділ закладу загальної середньої освіти, є однією з ланок у системі формування творчого учня, найповнішого розкриття його здібностей і нахилів. Її діяльність спрямована на виховання творчих індивідуумів з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей, формування гармонійно розвиненої особистості дитини, набуття нею соціального досвіду. Створені комфортні умови для повноцінного інтелектуального спілкування дітей і підлітків, сприяння поповненню їхнього інформаційного багажу, надання творчого простору для проведення дозвілля - завдання  Молодійської шкільної біюліотеки. Залучаючи дитину до читання, сучасна бібліотека не тільки відкриває шляхи до важливих джерел інформації, але й робить значно важливішу справу – сприяє творчій самореалізації особистості. Саме творчість є найважливішою складовою успішної, всебічно розвиненої особистості, тому головною метою діяльності шкільної бібліотеки є створення умов для розвитку такої людини, її духовного зростання та творчої самореалізації засобами книги. Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек -  сприяння реалізації основних пріоритетів Нової української школи, зокрема, формуванню покоління, яке здатне вчитися протягом усього життя, продуктивно розв’язувати нагальні проблеми сучасності, розвивати цінності громадянського суспільства.

У місячнику брали участь шкільний бібліотекар, педагогічний колектив та учні школи. Проведено ряд заходів, а саме:

Книжково – ілюстрована виставка «На зустріч 100-річчю від дня Василя Олександровича Сухомлинського» - розглядаємо та вивчаємо творчість  видатного педагога сучасності

Педагогічні читання «Внесок  В. О. Сухомлинського в педагогіку ХХІ століття. Відображення ідей Педагога в Концепції Нової української школи»

Бесіда з учнями «Дітям про Сухомлинського В. О.»

«Доброта – це краса людської душі (читання творів В. О. Сухомлинського)»

Конкурс малюнків-ілюстрацій до казок В. О. Сухомлинського «Малюю улюблену казку»

Екскурсія – подорож по країні Казкарія разом з В. О. Сухомлинським

Категорія: Новини нашої школи | Додав: Molodia (08.11.2018)