Молодія – за мир та цілісність України

Мальовниче село Молодія має багату історію. Тут проживали турки, німці, румуни, євреї, австрійці, молдовани. За переказами село засноване молодим подружжям, що втекло від турків. Перша офіційна згадка про село в грамотах  Молдовського князівства про перехід Буковини до Австро-Угорської імперії. Першою німецькою селянською колонією на Буковині є Молодія. В селі збереглися німецький цвинтар та рештки католицької церкви, за якими доглядають жителі села і підтримують зв’язок з німецькими старожилами, що раніше тут проживали та їхніми родичами.

Село умовно поділене на сім кутів, найбільший з яких – Руський кут. Молодійська школа – школа толерантності. У ній навчаються діти різних національностей та віросповідань, які вільно розмовляють українською, російською та румунською мовами. Багато років школа є двомовною. Крім традиційних свят, щороку відзначаємо свято сусідньої держави  Румунії – «Мерцішор». Першого березня всі учні школи дарують один одному символ весни – мерцішор.

У церкві села проводяться богослужіння румунською, російською та українською мовами.

Кожен житель села щиро вболіває за долю держави, цілісність України. Нам не байдужа доля народів, що проживають на заході чи сході, півночі чи півдні, ми хочемо миру,  не хочемо віддавати наших дітей на війну, на кровопролиття. Простий народ Росії не вважаємо своїм ворогом. Закликаємо політиків України та Росії сісти за круглий стіл і мирним шляхом вирішити це болюче питання.

Щиро запрошуємо  та чекаємо зустрічі у багатонаціональній, багатокультурній, толерантній родині села Молодія.

Категорія: Новини нашої школи | Додав: Molodia (07.03.2014)
Переглядів: 1114 | Рейтинг: 5.0/2