"Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності в Молодійському ліцеї"

«Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності»

в Молодійському ліцеї

«Здоров’я – дорожче за золото»

(Вільям Шекспір)

Згідно плану роботи Молодійського ліцею у квітні 2024 року проходив тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності,  з метою формування в учнів свідомого ставлення до свого життя і здоров'я, володіння основами здорового способу життя, життєвими навичками безпечної для життя і здоров'я поведінки у повсякденному житті та при виникненні надзвичайних ситуацій.

Суть проведення «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» полягає в ефективній організації освітнього процесу, який дозволятиме здобувачу освіти оволодіти основами знань про здоровий спосіб життя, формувати правила безпечної поведінки та дотримання їх у різних життєвих ситуаціях.

Заплановані заходи щодо проведення Тижня знань БЖД в ліцеї охоплювали такі аспекти правил поведінки з елементами відпрацювання практичних навичок:

- проведення практичних тренувань щодо забезпечення безпечної та швидкої евакуації учасників освітнього процесу в безпечне місце при виникненні пожежі, задимленні тощо;

- проведення практичних тренувань щодо забезпечення безпечної та швидкої евакуації учасників освітнього процесу в укриття за сигналами оповіщення цивільного захисту «Увага всім», «Повітряна тривога»;

- під час літнього відпочинку на воді, біля водоймищ;

- під час грози, сильного вітру, шквалів;

- під час подорожі до лісу;

- під час збирання грибів та лікарських рослин;

- на транспорті, автошляхах та залізниці;

- при експлуатації побутових електроприладів;

- при користуванні предметами побутової хімії та піротехнічними засобами;

- при виявленні розливів ртуті;

- при знаходженні вибухонебезпечних предметів або маловідомих предметів;

- при зустрічі зі свійськими та дикими тваринами.

Головне завдання - розширити знання учнів про основи безпеки життєдіяльності, про різного роду надзвичайних ситуацій та правила поведінки під час їх виникнення, про безпеку у повсякденному житті та ведення здорового способу життя.

Проведенню тижня передувала велика підготовча робота: співбесіди  з вчителями та класними керівниками.

Протягом тижня проводились різноманітні заходи, відповідно до тематики Тижня БЖД, які пройшли організовано.

Основні заходи «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» були такими:

- підготовка й оформлення плану проведення «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності»;

- поповнення інформації у класних журналах щодо безпеки життєдіяльності в ліцеї;

- проведення показових уроків з питань безпеки життєдіяльності та профілактики травматизму в позаурочний час із залученням працівників правоохоронних органів та служби порятунку;

- проведення наради класних керівників з питань попередження дитячого травматизму під час канікул;

- проведення батьківських зборів по класах з метою профілактики дитячого травматизму в побуті;

- відпрацьовування практичних дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій та надання першої допомоги травмованим і потерпілим.

Усі заходи, що проходили в рамках тижня знань з безпеки життєдіяльності, сприяли усвідомленню значення безпеки дітей, допомогли всім учасникам освітнього процесу узагальнити свої знання про вміння діяти у надзвичайних ситуаціях. Діти показали достатній рівень знань з правил безпеки життєдіяльності.

Загалом, підсумовуючи результати проведення Тижня знань з безпеки життєдіяльності, можна з упевненістю констатувати, що питання безпеки життєдіяльності підростаючого покоління в житті сучасного суспільства посідає особливе місце, адже саме від таких знань та вмінь залежить їх майбутнє – щасливе та безпечне.

Лише у сильному, здоровому тілі

дух зберігає рівновагу,

і характер розвивається у всій своїй могутності.

Герберт Спенсер

Категорія: Новини нашої школи | Додав: Molodia (30.04.2024)
Переглядів: 39 | Рейтинг: 0.0/0