У мові - чари барвінкові, аж сяють барви веселкові!

Саме під таким девізом був проведений в Молодійській ЗОШ І-ІІІ ступенів Тиждень писемності та мови. Предметний тиждень уже традиційно приурочений Дню української писемності та мови-святу,яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За церковним календарем-це день вшанування памяті Преподобного Нестора-Літописця,послідовника творців словянської писемності Кирила і Мефодія.

Заходи були сплановані та успішно проведені. Протягом тижня учні школи вдягали на уроки вишиванки,чим створювали атмосферу свята. У рамках тижня були проведені мовні вікторини,конкурси малюнків,кросворди,твори,кожне слово яких починалося б на одну й ту ж літеру.

Тиждень було розпочато радіолінійкою на тему:  «Запашна,співуча,гнучка,милозвучна наша мово…», оформлено бібліотекарем школи Іфтодій О.Л. книжкову виставку» Мова-душа народу», Топольницька В.Г. Продемонструвала презентацію «Допоки буде в серці рідна мова», Шатько О.Г. провела у 6-А класі інтелектуально-розвиваючу гру «Хто розумніший?» Також було проведено вчителями української мови та літератури конкурс крилатих виразів, прислівїв та приказок у 5-х класах. Громик І.М. провела урок-подорож у минуле «Розвиток української мови», на якому діти виготовили маки із чорними датами заборони  української мови.

Школярі намалювали стіннівки «Ну що б, здавлося, слова…» О.Г.Шатько у 9-х класах провела Літературно-поетичну кавярню в українському стилі, у 7-х класах Громик І.М. організувала урок-турнір знавців української мови» Мово наша калинова», між 8-ми класами проведено змагання-вікторину» Мовний етикет», Топольницька В.Г. провела КВК між 11-ми класами «Перлини народної творчості». Лише позитивні емоції подарував дітям флешмоб «Ми любимо рідну мову».

Заключним етапом тижня було проведення І етапу  конкурсу знавців української мови ім. П.Яцика та щорічний традиційний ХVІІІ Всеукраїнський радіодиктант  національної єдності.

Тож підтримаймо та розвиваймо державну мову,виховуймо високу мовну культуру!

Категорія: Новини нашої школи | Додав: Molodia (09.11.2018)
Переглядів: 599 | Рейтинг: 5.0/1