Всеукраїнський тиждень права

про проведення Всеукраїнського тижня права

Всеукраїнська акція «Тиждень права» була започаткована 2008 року з нагоди відзначення 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини. Указом Президента України „Про Всеукраїнський тиждень права” № 1149/2008 від 08 грудня 2008 року встановлено проведення Всеукраїнського тижня права щороку в тиждень, що включає 10 грудня –  День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

Одним із завдань сучасної шкільної  правової освіти є вміння учня

орієнтуватись у величезному потоці інформації. Навчити цього лише на уроці  правознавства просто неможливо, тому в нашій  школі щорічно проводиться тиждень права,  який включає в себе комплекс різноманітних форм позакласної роботи.

Основною метою тижня було:

- підвищити інтерес учнів до  правознавства;

- розширити й поглибити знання та вміння учнів з даного предмету;

- реалізувати  на практиці основні принципи соціально орієнтованого

підходу до навчання;

- створити сприятливі умови для виявлення знань та вмінь учнів у

нестандартних ігрових ситуаціях.

Проведення тижня права було спрямовано на те, щоб поглибити знання учнівської молоді про їх права, зазначені в державних документах: зокрема в Конституції України..

Всеукраїнський тиждень права розпочався з повідомлення на радіо-лінійці про історію започаткування та проведення Всеукраїнського тижня права та заходи які плануються до його відзначення. Було  проведено  соціологічне  опитування «Діти  та  молодь  про  свої  права» ,  тренінг   «Підлітки  мають  знати  свої  права та обов'язки», правова  гра  «Юридичний  футбол», години спілкування на тему «Подорож у світ прав дитини» для учнів  1-4 класів, книжкова  виставка,   презентація видань про права людини та іншої літератури на правову тематику.

Незадовго до тижня  правознавства наш заклад  відвідав старший інспектор Глибоцького та Сторожинецького відділення поліції ГУНП в Чернівецькій області  Урсу Валентин  Мірчович, який провів бесіду з учнями старшої  школи про профілактику правопорушень  з неповновнолітніми.

Тиждень  права сьогодні вже має статус державного, носить характер національної правової традиції та включає в себе цілу низку заходів, виставок, конкурсів.

Тому, в рамках проведення тижня  були проведені заходи,  спрямовані на забезпечення захисту прав дитини, дотримання національних  та загальнолюдських    морально-естетичних принципів, традицій.

Категорія: Новини нашої школи | Додав: Molodia (16.12.2019)
Переглядів: 350 | Рейтинг: 0.0/0